Kačių maistas

Kačių maistas

Naminiai gyvūnai – pilnaverčiai mūsų šeimų nariai, kuriems meilė išreiškiama rūpestinga priežiūra.  Kokybiškas, individualius poreikius atitinkantis kačių maistas – pagrindinė sąlyga, siekiant užtikrinti augintinio gyvenimo kokybę bei ilgaamžiškumą. Džiaugiamės, jog, bendradarbiaudami su gamintojais, į rinką tiekiančiais aukščiausios kokybės kačių pašarą bei kitas priežiūros priemones, galime prisidėti prie jūsų augintinio gerovės.

Rodyti:
Rūšiuoti pagal:

Sausas maistas ar konservai: kas geriau?

Tai – klausimas, iškylantis dažnam kačių augintojui. Jei gyvūnas neturi specialių poreikių, susijusių su amžiumi, ligomis ir panašiai, didžiąją katės raciono dalį turėtų sudaryti kokybiškas sausas pašaras, kuriame yra visų gyvūnui reikalingų maisto medžiagų. Konservai gali būti naudojami kaip priemonė palepinti gyvūną. Tačiau kai kuriais atvejais, pavyzdžiui, kalbant apie mažus kačiukus ar vyresnio amžiaus katinus, pagrindiniu maistu tampa konservai. Pastaroji pašaro rūšis rekomenduojama ir katėms, išgeriančioms nepakankamą kiekį vandens.

Dar viena kačių maisto alternatyva – žalias maistas, tai yra mėsa bei kiti natūralūs maisto produktai. Tai – daug pastangų bei atsakomybės reikalaujanti praktika, kadangi sudėtinga racioną sudaryti taip, jog katė su maistu gautų visų reikalingų maisto medžiagų.

Kokius pasiūlymus rasite mūsų parduotuvėje?

Internetinė parduotuvė vetke.lt dirba tam, jog vienoje vietoje galėtumėte rasti platų pasirinkimą naminiams gyvūnams skirto aukščiausios kokybės pašaro, vitaminų bei kitų priežiūros priemonių. Siūlome įsigyti sauso kačių maisto bei konservų, skirtų ne tik sveikoms, bet ir specifinių poreikių (mažiems kačiukams, vyresnio amžiaus katėms, sterilizuotiems gyvūnams, sergančioms įvairiomis ligomis) turinčioms katėms. Tinkamai parinktas maistas ne tik aprūpina gyvūno organizmą visomis reikalingomis medžiagomis, bet ir padeda išvengti tam tikrų sveikatos sutrikimų ar pagerina būklę jau sergantiems.

Pirkti internetu iš vetke.lt elektroninės parduotuvės labai paprasta (pristatymas tiesiai į namus!), o dažnai taikomos patrauklios nuolaidos įvairiems produktams leidžia sutaupyti.

Į ką atkreipti dėmesį renkant maistą?

Gamintojai ir jų siūloma kačių maisto įvairovė, skirtingi pašaro skoniai ( su jautiena, vištiena, paukštiena, lašiša ir kita), kitų pirkėjų atsiliepimai, spalvingos reklamos ir viliojančios nuolaidos: nuo pasirinkimo įvairovės galva apsisukti gali net ir patyrusiam kačių augintojui! Spręsdami, kuris kačių maistas – tinkamiausias variantas jūsų augintinio atveju, orientuokitės tik į pastarojo individualius poreikius (amžių, kastracijos faktą, sveikatos būklę, alergijas tam  tikriems produktams ir kita). Gyvūnas, gaudamas maisto medžiagas, kurių poreikį „diktuoja“ organizmas, gyvens kokybiškesnį, aktyvesnį gyvenimą ir jūsų draugystė su mylimu augintiniu, tikėtina, tęsis kur kas ilgiau.

Rinkdamiesi kačių maistą, nepamirškite pasidomėti ir produkto sudėtimi. Pavyzdžiui, užrašas „daržovės, žuvis, kalakutiena“ ant ekonominės klasės sauso kačių maisto pakuotės dar nereiškia, jog tokiais produktais ir bus palepintas gyvūno organizmas. Žemiausia pašaro klasė reiškia, jog produktas yra gaminamas iš grūdų, įvairių maisto atliekų bei cheminių priedų, o mėsos, kuri būtina katėms, labai mažai. 

Tiesa, svarbu pažymėti, jog dažnam girdėta gyvūnų maisto klasifikacija į ekonominę, „Premium“ ir „Super Premium“/„High Premium“ klases neatitinka šiuolaikinių pašarų gamybos bei prekybos aktualijų. Pašaro sudėtis, kaip ir daugelis kitų prekių, orientuota į atskiras rinkas, dažniausiai – Vakarų ir Rytų. Mūsų šalis, deja, patenka į pastarąją, tad neretai prekybos centre ar eilinėje zoo prekių parduotuvėje parduodami pašarai, ant kurių puikuojasi  „Super Premium“ klasė, savo sudėtimi prilygsta, o kartais ir nusileidžia Vakarų rinkai skirtam „Premium“ klasės gyvūnų maistui. Mūsų internetinėje parduotuvėje siūlomas kačių maistas orientuotas į Vakarų valstybių rinkas, tad, produkto aprašyme pamatę žodį „Premium“, galite būti tikri, jog savo mylimam augintiniui išrinkote geriausią varianta, tai yra maistą, kurio sudėtyje didelis mėsos kiekis bei apstu kitų, gyvūno organizmui būtinų maisto medžiagų. 

Kodėl sterilizuotoms/kastruotoms katėms reikalingas specialus maistas?

Sterilizacija/kastracija – procedūra, kurios būtinybę katino sveikatai bei gyvenimo kokybei supranta kiekvienas sąmoningas kačių augintojas. Svarbu pabrėžti, jog po kastracijos turi būti naudojamas specializuotas kačių maistas, kurio sudėtis orientuota į pasikeitusius gyvūno organizmo poreikius.

Po kastracijos įvyksta daug pokyčių katės hormonų sistemoje. Šios susidomėjimas aplinkos dirgikliais sumažėja, tad natūraliai daugiau dėmesio skiriama maistui. Kastruotiems gyvūnams skirtas pašaras yra mažiau kaloringas, tad, pasirinkus šį bei, jei reikia, kontroliuodami suvalgomų porcijų dydį, išvengsite katino nutukimo – problemos po kastracijos, ištinkančios neretą katiną. Vizualiai suapvalėjusios katino formos gali atrodyti mielai, tačiau antsvoris įtakoja ir tokias rimtas gyvūno sveikatos problemas kaip, pavyzdžiui, širdies ar sąnarių ligos.

Kastruoti katinai susiduria su padidėjusia šlapimo sistemos ligų pavojaus tikimybe. Kačių maistas, skirtas sterilizuotiems katinams, savo sudėtyje turi šlapimą rūgštinančių komponentų. Tai – svarbi profilaktika prieš šios grupės ligų atsiradimą. Dar vienas reikšmingas faktorius, įtakojantis akmenligės vystymąsi – per mažas vandens kiekis. Jei jūsų katinas nenoriai laka vandenį, sausas kačių maistas turėtų būti derinamas su kokybiškais konservais, kurių sudėtyje yra nemažas vandens kiekis.

Kiek kainuoja kačių maistas?

Kaip minėjome, renkantis kačių maistą, svarbiausia atkreipti dėmesį į pastarojo sudėtį, tai – vienas iš svarbiausių niuansų, įtakojančių pašaro kainą. Specialistai naminiams gyvūnams rekomenduoja pirkti aukščiausios kokybės pašarą, kurio sudėtyje yra didelis kiekis mėsos bei kitų naudingų medžiagų, būtinų užtikrinti katės organizmo poreikių patenkinimą. Atsiribokite nuo „plikos“ kainos vertinimo. Nors iš pažiūros aukščiausios kokybės kačių maistas, parduodamas specializuotose parduotuvėse, veterinarijos vaistinėse ar klinikose, kainuoja daugiau nei siūlomas prekybos centrų asortimente, pavyzdžiui, dėl turtingos sudėties šio suvalgoma mažiau. Pilnavertė mityba užtikrina geresnę katės sveikatos būklę, tad gerokai sutaupysite ir veterinarinių išlaidų atžvilgiu.

Džiaugiamės galėdami pasiūlyti galimybę aukščiausios kokybės sausą kačių maistą bei konservus įsigyti pigiau. Sekti, kokios nuolaidos ar akcijos taikomos jums aktualiam produktui, internetu labai paprasta. Ir tai – kur kas racionalesnis sprendimas nei pigiausias ekonominės klasės kačių maistas, galintis turėti neigiamų padarinių jūsų mylimo augintinio sveikatai.

Ką daryti, jeigu katė atsisako valgyti?

Katės – naminiai gyvūnai, pasižymintys stipriu charakteriu, kuris kai kuriais atvejais pasireiškia ir augintinio atsisakymu valgyti dubenėlyje esantį maistą. Kaip elgtis tokiu atveju? Visų pirma, įsitikinkite, ar maistas šviežias ir ar šio galiojimas nepasibaigęs. Jei augintinio maistas nesugedęs bei aukštos kokybės, derėtų pabandyti pakeisti ėdalo rūšį į kitą: gal jūsų augintinio skonio receptoriams priimtinesnis, pavyzdžiui, ėdalas su antiena ar triušiena nei jūros gėrybės ir lašiša. Aišku, renkantis kito skonio kačių maistą, šis taip pat privalo būti orientuotas į individualius augintinio poreikius (amžių, sveikatos būklę  sveikatos būklę, sterilizacijos faktą ir kitą).

Bandant įsiūlyti maistą katei, galima pasinaudoti ir kitomis gudrybėmis. Viena jų – apetito suaktyvinimas prieš šėrimą užimant katę aktyviais žaidimais. Kai kuriais atvejais padeda praktika, kai augintinis maistą gali pasiekti ne visada, tačiau tik kelis kartus per dieną tuo pačiu metu.

Kodėl kačių maistą pirkti verta pas mus?

Laimingai katei reikalingas ne tik skanus maistas, tačiau ir toks, kuris leis jai būti sveikai, gražiai ir aktyviai. Juk katės - tokie protingi gyvūnai, kurie mus stebina savo išradingumu. Norėdami suteikti Jūsų augintiniui tik geriausią kokybę - bendradarbiaujame su patikimais gamintojais, kuriems rūpi Jūsų katė. Tiesa, siūlome ir nuolaidas, kurios leis įsigyti maisto pigiau, tačiau tokios pat geros kokybės, kurios reikia laimingai katei. Jeigu turite klausimų dėl pasirinkimo - visada galite susisiekti, kadangi mums svarbus kiekvienas klientas ir kiekviena katė, kuri turi valgyti sočiai, skaniai ir sveikai.