Pavadėliai šunims

Pavadėliai šunims

Pavadėliai šunims yra ne tik keturkojų aksesuaras, bet ir kontrolės bei drausminimo priemonė. Šunų pavadėliai būna gana įvairūs, tačiau ne kiekvienas šeimininkas žino, kaip pasirinkti tą vienintelį, kuris geriausiai tinka jo augintiniui. Sužinokite, kuo skiriasi šuns pavadėliai, kokį geriausia rinktis ir į ką verta atkreipti dėmesį.

Pavadėlių tipai ir rūšys

Pavadėliai šunims dažniausiai skirstomi į automatinius ir paprastus. Automatiniai yra patogus sprendimas, jei norite suteikti augintiniui daugiau laisvės, nes jų ilgis yra didesnis, o dėl automatikos išvengiama mazgų ir painiavos. Kitas tipas – įprasti pavadėliai šunims, kurie skiriasi savo ilgiu ir pločiu, spalvomis. Jei šuo aktyvesnis ir pavadėlis dažnai išslysta, puikiai tiks gumuotas variantas, o stilingiesiems neabejotinai patiks odiniai pavadėliai.

Taip pat skiriami specialūs šunų pavadėliai parodoms ir žygiams ar bėgiojimui. Jie naudojami rečiau, pagal poreikį. Parodinis pavadėlis yra itin siauras, dažniausiai panašios į augintinį spalvos. O sportiniai pavadžiai leidžia naminiams gyvūnams jaustis laisviau aktyviai judant kartu su šeimininku.

Pavadėliai mažiems ir dideliems šunims

Rinkdamiesi pastebėsite, kad pavadėliai šunims skiriasi savo ilgiu ir pločiu. Į tai svarbu atkreipti dėmesį: mažiems šunims yra skirti siauresni pavadėliai – jie yra mažesnio svorio ir nesuteikia keturkojui diskomforto. Dideliems šunims rekomenduojama rinktis ilgus ir plačius, tvirtus pavadžius, kad jokioje situacijoje neprarastumėte kontrolės.

Jei renkatės automatinį pavadėlį, jo plotis nėra toks svarbus, tačiau atkreipkite dėmesį į gamintojo rekomendacijas. Dideliems šunims skirtuose pavadėliuose naudojama tvirtesnė virvė, taip pat kuo didesnis šuo, tuo ilgesnis pavadėlis jam reikalingas laisvam judėjimui užtikrinti. Čia slypi automatikos privalumas: įprasti ilgi pavadžiai painiojasi, susiriša į mazgus.

Kokį pavadėlį rinktis pasivaikščiojimui, o kokį bėgiojimui?

Kasdieniams pasivaikščiojimams ir laisvalaikiui lauke išsirinkite augintiniui patogų, prie jo dydžio pritaikytą pavadį. Atkreipkite dėmesį ir į antkaklį, šiltojo sezono metu būtinai pasirūpinkite apsauga nuo erkių. Jei renkatės automatinį pavadėlį, atkreipkite dėmesį į papildomas funkcijas: dėkliukas maišeliams yra itin patogus ir apsaugo nuo užmaršumo. Pavadėliai šunims taip pat gali būti komplektuojami su specialiais šviestuvais, kurie padeda vairuotojams pastebėti šunį ir šeimininką tamsiu paros metu.

Jei daug sportuojate ir tai darote su augintiniu, rekomenduojami sportiniai pavadėliai šunims. Jie taip pat gali būti tiek automatiniai, tiek paprasti. Svarbu tai, kad sportui skirti šuns pavadėliai yra elastingi ir amortizuoja staigesnius judesius, apsaugo nuo tempimo. Dėl to šuo nepatiria nemalonių pojūčių, pavyzdžiui, kai yra staigiau stabdomas. Tokie pavadėliai tinka bėgiojimui, važinėjimui dviračiu.

Kiek kainuoja?

Ne paslaptis, kad naminiams gyvūnėliams prireikia daugybės įvairių daiktų, tad šeimininkams dažnai tenka patuštinti kišenes. Ne išimtis ir šunys, tačiau keturkojų augintojams bent jau pavadėliams neteks daug išlaidauti – jie kainuoja nuo vos kelių iki kelių dešimčių eurų.

Šunų pavadėlių kainos priklauso nuo daugybės veiksnių: ilgio ir pločio, rūšies ir tipo, medžiagos ir kt. Itin populiarūs automatiniai šuns pavadėliai vidutiniškai kainuoja pora dešimčių eurų. Tiesa, joks pavadėlis netarnaus visą šuns gyvenimą: jei jis nenusidėvės ir nesuplyš, tai tikrai ilgainiui bus išpurvintas ir norėsite pakeisti jį nauju. Vis dėlto tai nereiškia, kad kokybė yra mažiau svarbi. Netgi priešingai, nes prastos kokybės gaminys neatliks savo funkcijos – šeimininkas praras šuns kontrolę ir tai dažniausiai nutinka pačiu netikėčiausiu metu.

Patikimi šunų pavadėlių gamintojai renkasi patvarias ir ilgaamžes medžiagas, kurios atsparios dėvėjimuisi ir patikimai tarnauja. Geriausia yra rinktis būtent tokius gaminius, nes jie užtikrins saugumą net ir ekstremaliose situacijose, pavyzdžiui, kai keturkojai nesutaria ar bėgti paskui pavilioja katė. Būtent tokius aukštos kokybės pavadėlius siūlo parduotuvė Vetke.lt, kurioje rasite ne tik kruopščiai atrinktą asortimentą, bet ir patrauklias kainas. Užsiimame ir didmenine prekyba, todėl čia visada apsipirksite pigiau. O norintiems dar daugiau sutaupyti verta pasinaudoti proga, kai siūlomos įvairios akcijos ir nuolaidos – tai puiki galimybė reikalingas augintinių priežiūrai priemones nusipirkti už mažesnę kainą.

Kodėl verta pirkti internetu?

Šiandien visur bėgame, skubame, lekiame... Augintiniams dažnai pristingame laiko, tad ką jau kalbėti apie kelionę į gyvūnų prekių parduotuvę. Laimė, internetu pirkti galima ir greitai, ir paprastai. O svarbiausia, kad taip apsipirkdami sutaupysite daugybę laiko ir prekės jums bus pristatytos tiesiai į namus. Pristatymas truks vos kelias dienas, tad laukti siuntos tikrai neprailgs. O laiką, kurį būtumėte iššvaistę kelionei iki parduotuvės ir atgal, geriau skirkite smagiam laikui ir žaidimams su savo keturkoju.