Šunų maistas

Šunų maistas

Kai kalbame apie sveiką gyvenimo būdą, gerą savijautą pirmuoju numeriu visuomet minime  mitybą – subalansuotą, sveiką, papildytą visais organizmui reikalingais vitaminais, mineralais bei kitomis vertingomis medžiagomis. Ir tai aktualu kalbant ne tik apie žmones, tačiau ir apie keturkojus augintinius! Šunų maistas yra vienas iš pagrindinių dalykų, kuriuos nuolat perkame šiems naminiams gyvūnams. Neabejojame, jog išsirinkti labai didelėje pasiūloje yra tam tikras iššūkis. Tad ne tik siūlome labai platų aukštos kokybės šunų maisto asortimentą, tačiau ir pateikiame vertingos informacijos, padėsiančios toje gausoje atrasti tai, kas idealiausiai tiks Jūsų gyvūnėliams.

Rodyti:
Rūšiuoti pagal:

Kaip sužinoti, koks maistas atitinka augintinių poreikius?

Kiekvieno šuns mityba turi būti subalansuota ir koreguojama, priklausomai nuo tam tikrų augintinio poreikių, pavyzdžiui, amžiaus, svoris, veislių, alergijų ir kitų veiksnių. Todėl kai renkamas šunų maistas, verta atsižvelgti į minėtus aspektus, taip pat augintinio fizinį aktyvumą, krūvį, ligas ir kt.

Maistas šunims turi būti renkamas skaitant etiketes ir įsigilinant į konkretaus produkto ypatumus. Labai svarbu įvertinti, kiek ir kokių vitaminų bei mineralų yra maisto sudėtyje.

Jei šuo neturi ypatingų poreikių, tai užtikrinti subalansuotą mitybą nebus sudėtingą. Pirmiausia svarbu, kad su maistu jis gautų reikalingų vitaminų ir mineralų, tad verta atskirai vertinti sudedamąsias dalis ir jų teikiamą naudą. Dar vienas aspektas – jei nėra tam tikrų sveikatos problemų, nekaitaliokite skirtingo maisto augintiniui, maitinkite tuo, prie ko jis pripranta ir ką mėgsta. O jei yra poreikis keisti šunų maistą, tai darykite palaipsniui, maišydami su senuoju maistu, siekiant išvengti virškinimo problemų.

Siekiant patenkinti mitybos poreikius reikia atsižvelgti ne tik į patį maistą, tačiau ir į režimą, t. y. šuo turi ėsti tuo pačiu metu. Mažus – iki dviejų mėnesių – šuniukus reikia šerti 5–6 kartus per dieną, išlaikant maždaug 3 ar 3,5 valandų intervalus. Trijų mėnesių amžiaus šuniukai šeriami  mažiau – 4 kartus per dieną, o vyresni jau tik tris kartus.

Verta pažymėti, jog sulaukus maždaug pusmečio prasideda itin intensyvus augimas, todėl parenkant maistą šuniui labai svarbu patenkinti padidėjusį baltymų poreikį. Tai aktualu 6–12 mėnesių.

Kodėl svarbu, jog šuns mityba būtų subalansuota?

Subalansuota šuns mityba traktuojama kaip kertinis sveikatos bei puikios augintinio savijautos pagrindas. Štai kodėl būtina atidžiai rinktis šunų maistą. Esant nesubalansuotai mitybai paprastai pasireiškia vitaminų trūkumas arba, atvirkščiai, jų perteklius. Tiek vienas, tiek kitas kraštutinumas augintinio sveikatai yra žalingas.

Kas išduoda, jog šuns mityba yra nesubalansuota?

·         Imlumas ligoms. Jei pastebite, kad Jūsų keturkojis ėmė kur kas dažniau sirgti, verta peržvelgti jo valgiaraštį, galbūt ėda netinkamą šunų maistą. Kai šuo negauna reikiamų vitaminų, mineralų ir kitų medžiagų, jo imuninė sistema silpsta, o drauge su ja ir atsparumas ligoms, todėl šuo tikrai gali pradėti dažniau sirgti.

·         Odos problemos. Jei pastebite, kad augintinio oda ėmė pleiskanoti, atsirado bėrimų, augintinį vargina niežulys ar kur kas smarkiau ėmė slinkti kailis, taip pat verta atsigręžti į mitybos ypatumus. Kai kurių medžiagų stoka gali sąlygoti tokius pokyčius.

·         Virškinimo sistemos sutrikimai. Jei mityboje trūksta ar yra per daug vitaminų ir / ar mineralų, šuo gali viduriuoti arba, atvirkščiai, jį ims varginti vidurių užkietėjimas.

·         Svorio pokyčiai. Sulysimas arba svorio padidėjimas, nutukimas irgi dažnai būna susiję su netinkama mityba. Plika akimi nematomi požymiai, pavyzdžiui, kaulų augimo bei vystymosi sutrikimai, inkstų nepakankamumas, lėtinis kepenų nepakankamumas, besivystantis cukrinis diabetas ir pan. Tai pavojingos būsenos tiek dėl savo specifikos, tiek dėl to, jog iš pat pradžių yra nematomos, o pastebimo paprastai tada, kai liga jau būna pažengusi.

Ar su maistu gaunamos visos reikiamos medžiagos?

Jei šunų maistas kokybiškas, o mityba subalansuota ir laikomasi mitybos režimo, tikėtina, jog šuo su maistu gaus visus jo organizmui būtinus vitaminus, mineralus ir kitas medžiagas. Visgi pasitaiko, kad šimtu procentų subalansuoti mitybos nepavyksta, o būna ir kitų priežasčių, kai su maistu vitaminų ir mineralų poreikis yra nepatenkinamas. Tokiu atveju tikslinga rinktis aukštos kokybės vitaminus, maisto papildus, papildysiančius šuns organizmą trūkstamomis medžiagomis.

Platų aukštos kokybės šunims skirtų vitaminų bei maisto papildų pasirinkimą rasite mūsų asortimente – e. parduotuvė Vetke.lt padeda keturkojų šeimininkams patenkinti augintinių poreikius, o šeimininkams čia pirkti labai patogu, nes viską randa vienoje vietoje!

Kokį maistą pirkti alergiškiems šunims?

Jei turite alergišką šunį, tuomet šunų ėdalo žvalgykitės kategorijoje, kurioje yra maistas alergiškiems šunims. Toks maistas išsiskiria savo sudėtimi – jis turi vieno baltymo ir vieno angliavandenio šaltinį, sudėtyje neturi jokių alergizuojančių ingredientų, yra lengvai virškinamas ir drauge patenkina šuns vitaminų bei mineralų poreikį.

Mūsų asortimente alergiškam šuniukui rinkitės konservus su ėriena ir spanguolėmis, žvėriena ir mėlynėmis, taip pat su antiena ir bulvėmis. Geriausias sausas maistas alergiškam augintiniui iš mūsų asortimento būtų su vabzdžiais, su žąsiena, su arkliena, su ožkiena, su antiena. Turintiems jautrią virškinimo sistemą siūlome maistą ir su arkliena, ėriena bei kt. Turime labai platų pasirinkimą, tad alergiškų šuniukų šeimininkai gali lengvai pasirūpinti tinkama savo augintinių su jautria virškinimo sistema mityba.

Kokie maisto produktai labiausiai tinka vyresnio amžiaus šunims?

Šunys senjorai tikrai verti, kad jais būtų pasirūpinta pagal amžių. Paprastai vyresni keturkojai turi problemų su dantimis – jie krenta, tampa trapūs, silpni, neretai puikiai savo funkcijų neatlieka ir virškinimo sistema, kenčia sąnariai. Taigi užtikrinti subalansuotą mitybą būtina, todėl savo asortimente siūlome specialiai vyresnio amžiaus šunims skirto maisto. Rinkitės iš pasiūlymų su triušiena, vištiena, ėriena ir kt. Maistas subalansuotas taip, kad padėtų išvengti sąnarių ligų, palaikytų keturkojų judrumą, toks maistas teigiamai veikia ir šuns raumenis, padeda kontroliuoti kūno svorį. Ėdalas šunims senyvo amžiaus papildytas ir tokiomis medžiagomis, kurios leidžia išlaikyti sveikus svarbius šuns organus, energingumą bei gerą savijautą.

Nuo ko priklauso ėdalo šunims kaina?

Rinkdamiesi maistą šunims neabejotinai atkreipiate dėmesį į kainą, o neretas ir palyginate skirtingų gamintojų produktų kainas, vertinate, kokios talpos pakuotę pirkti ekonomiškiau ir pan. Dažnai gali kilti klausimų, kodėl tokios pat talpos, panašios sudėties maisto šunims kaina skiriasi. Taigi verta žinoti, jog daugiausia įtakos kainai turi maisto sudėtis. Tačiau čia aktualūs ne tik patys produktai, tačiau ir jų kokybė bei kiekis konkrečiame maiste. Dar reikia pridurti, kad maisto sudėtyje esantys vitaminai, mineralai bei kitos maistingosios medžiagos tai pat gali turėti įtakos tam, kiek kainuos konkretus šunų maistas.

Kainai įtakos turi ir talpos dydis. Žinoma, daugiau maisto kainuos didesnę sumą, tačiau palyginti kilogramo ar litro kainą, pirkti didesnėje pakuotėje daugeliu atvejų bus ekonomiškesnis sprendimas.  Sutaupyti dažnai linkę didelių veislių šunų šeimininkai, kadangi tokiems augintiniams reikalingas nemažas maisto kiekis.

Dar vienas aspektas, nuo kurio gali priklausyti kaina, yra gamintojas. Skirtingi gamintojai taiko savitas kainodaras, todėl jų produktų kainos daugiau ar mažiau skirsis.

Ką rasite mūsų parduotuvėje?

Mūsų e. parduotuvės asortimente esantį maistą šunims galime skirstyti į dvi dideles kategorijas:

·         konservai šunims;

·         sausas maistas šunims.

Konservų turime su ėriena, jautiena, paukštiena, žvėriena ar kita mėsa. Nemaža dalis produktų papildyti cukinijomis, spanguolėmis, moliūgais ir kitais vertingais produktais, taip pat sultiniu, mineralais, ląsteliena, įvairiais vitaminais ir kitomis medžiagomis.

Sausas ėdalas mūsų pasiūloje taip pat labai įvairus. Čia rasite alergiškiems šunims skirtų produktų, taip pat aktyviems, jauniems, jautriems, vyresnio amžiaus, turintiems antsvorio, sergantiems ir kitų specialių poreikių turintiems. Labai didelis asortimentas pagal sudėtį leis kiekvienam atrasti tai, ką jo keturkojis mėgsta labiausiai. Galbūt tai sausas maistas su žąsiena, antiena, ėriena, taip pat su lašiša, su arkliena, triušiena, ožkiena ir kitomis mėsos rūšimis. Mėsai draugiją palaiko saldžiosios bulvės, grūdai, pastarnokai ir kiti ingredientai. Didžiulė sauso maisto šuniukams įvairovė suteikia progą kiekvienam iš Jūsų rinktis tai, ką augintinis mėgsta labiausiai.

Mūsų e. parduotuvė siūlo labai platų maisto šunims spektrą, bet asortimentas yra suskirstytas į tam tikras grupes, todėl specialiųjų poreikių turinčių šuniukų šeimininkai kur kas sparčiau išfiltruos konkrečiai jiems aktualius produktus, pavyzdžiui, maistą alergiškiems šunims, dietinį maistą šunims, jauniems ir suaugusiems šunims skirtą maistą, taip pat jautriems, vyresnio amžiaus.