Žaislai katėms

Žaislai katėms

Dienos eigoje užmetant akį į savo katę, gali pasirodyti, jog šiems naminiams gyvūnėliams iki pilnos laimės užtenka maisto, daug miego ir retkarčiais kailį perbraukiančios mylimo šeimininko rankos. Tačiau, nors katės savo prigimtimi ir yra mažiau aktyvios nei šunys, pastarosioms taip pat būtini užsiėmimai. Kartais murklės gali pradėti šėlioti iš niekur nieko, tačiau, norint šias sudominti bei paskatinti reguliariai judėti, nepamainomi tampa žaislai katėms. Kačių žaislai – puiki stimuliacija ypač tais atvejais, kai gyvūnas daugiausiai laiko praleidžia namuose bei nėra kito augintinio, su kuriuo galima šėlioti bei susigalvoti bendrų pramogų.

Žaislai katei atneša įvairiapusę naudą. Visų pirma, svarbu prisiminti, kad ir kokia miela bei rami atrodytų jūsų katytė, šiai būdingi stiprūs medžiotojo instinktai, o žaidimai, dažnai imituojantys grobio vaikymąsi, padeda šių nepamiršti. Katė žaisdama išsklaido nuobodulį bei pasikrauna teigiamų emocijų: tai svarbu kalbant apie gyvūnų psichinę sveikatą bei emocinę būseną.

Kaip ir žmonėms, taip ir gyvūnams yra būtina fizinė veikla, daranti tiesioginę įtaką  fizinei sveikatai. Katės, priešingai nei žmonės, rytinio kroso nebėgioja, o ir, kaip žiurkėnai, bėgiojimui ratu „nepasirašo“, tad žaislai katėms tampa puikiu stimulu, leidžiančiu sportą derinti su malonumu. Fizinė veikla itin svarbi kastruotiems gyvūnams, kuriems, dėl hormonų pokyčių organizme, išauga tikimybė priaugti svorio. Kita vertus, aktyvi veikla – būdas pagerinti kačių-„nevalgiukių“ apetitą: juk ir žmonės, po gero sporto „dozės“, maistą doroja kur kas noriau.

Paskutinė, tačiau ne ką mažiau svarbi funkciją, kurią atlieka žaislai katėms – galimybė šeimininkui daugiau pabendrauti su savo augintiniu, dar labiau sutvirtinti abipusio ryšį bei pažinti savo gyvūną. Juk, kalbant apie žaislus, augintiniai turi savo „skonį“, kuris susijęs su augintinio charakteriu bei temperamentu. Tad, pavyzdžiui, žaislas, dėl kurio ankstesnis augintinis buvo tiesiog pamišęs, naujo naminio gyvūnėlio gali visiškai nedominti.

Žaislų tipai ir rūšys

Kartais, norint priversti katę dūkti, užtenka paties paprasčiausio namuose besimėtančio daikto ar...tiesiog pajudinto piršto. Tačiau, norint, jog netektų sukti galvos, kuo užimti pramogų ištroškusią katę bei kaip fizinį aktyvumą padaryti reguliaria kasdiene veikla, žaislai katėms – nepamainoma priemonė.

Tiesa, šių, kaip ir kitų naminiams gyvūnams skirtų priežiūros priemonių, yra tiek daug, jog gali tekti gerokai pasukti galvą, kaip išsirinkti tokį žaidimą, kuris sudomintų gyvūną, o ne taptų dar vienu, namuose dulkes renkančiu daiktu, kurį įsigydami, tik iššvaistėte pinigus. Žaislai katėms, priklausomai nuo jų veikimo specifikos, yra skirstomi į kelis tipus (interaktyvūs žaislais, judantys žaislai, lazdelės). Rinkdamiesi, kuris variantas yra tinkamiausias jūsų augintiniui, atkreipkite dėmesį ne tik į šio amžių ar veislę, bet ir individualius charakterio ypatumus. Pavyzdžiui, vienos katės galėtų visą dieną gainiotis nuo jų bėgiojantį grobį, o kitos – kantriai tykoja bei kuria įvairias strategijas, kaip pasiekti užsibrėžtą tikslą.

Interaktyvūs žaislai

Interaktyvūs žaislai katėms, pavyzdžiui, skirti ieškoti atskiruose skyreliuose paslėpto maisto – puiki alternatyva tradiciniams žaislams (pavyzdžiui, senam geram siūlų kamuoliukui), ne tik leidžia „išsikrauti“ fiziškai, bet ir lavina gyvūno smegenų veiklą, sumanumą, „grūdina“ uoslę. Interaktyvūs žaidimai įprastai trunka ilgiau nei tradicinio pobūdžio „pamačiau-pagavau“ veikla, o, priklausomai nuo konkretaus žaislo, gali turėti ir skirtingus sudėtingumo lygius. Kai viena taktika, skirta rasti išsvajotą skanėstą, nebeveikia, gyvūnui tenka pasukti galvą ir perdėlioti veiksmų planą.  

Šio tipo žaislai katėms – puikus variantas tais atvejais, kai šeimininkai dažnai nebūna namuose ar tiesiog ne visada turi laiko skirti tiesioginį dėmesį gyvūnui. Katės šiais gali naudotis „savarankiškai“, užtenka palikti žaislą matomoje vietoje.

Judantys žaislai

Judantys žaislai katei sužadins laukinius instinktus, kuriuos ramus ir aprūpintas gyvenimas namuose gerokai prislopina bei, žinoma, leis išsilieti fiziškai. Judantys žaislai tikrai patiks mažiems kačiukams, iš prigimties aktyvių veislių katėms bei visoms katėms, kurios negali atsispirti judantiems objektams.

Lazdelės

Lazdelės arba meškerės tipo žaislai – puikus būdas rasti bendros veiklos su savo augintiniu bei parodyti šiam išskirtinį dėmesį. Juk pagaliukas, ant kurio kabo plunksnelė ar koks kitas viliojantis „grobis“ katei tampa įdomus tik tada, kai „atgyja“ šeimininko rankose. Šio tipo katinų žaislai patinka kone visiems augintiniams: priklausomai nuo gyvūno charakterio ar nuotaikos, žaidimo intensyvumą, judinant lazdelę greičiau ar lėčiau, aukščiau ar žemiau, galima nuolat keisti.

Ką daryti, jeigu katė nenori žaisti su naujuoju žaislu?

Net ir tais atvejais, kai, atrodo, puikiai pažįsti savo gyvūną ir žinai, kokio tipo kačių žaislai šiam patiktų, galimas nemalonus netikėtumas: naujasis žaislas katinui neįdomus! Aišku, galbūt augintis tą dieną tiesiog buvo pavargęs ar neturėjo nuotaikos: pabandykite katiną į žaidimą įtraukti šiek tiek vėliau.

Jei tai nesuveikia, metas griebtis sunkiosios „artilerijos“, šiuo atveju – priemonių, traukiančių visas kates. Pabandykite žaislą ištrinti katžole. Galbūt tiek ir užteks, jog gyvūnas žaislą „prisijaukintų“ bei pajustų norą susipažinti su jo veikimu iš arčiau.

Nepadėjo ir toks metodas? Nepraskite noro rūpintis turiningesne savo augintinio veikla ir įsigykite kitos rūšies žaislą katėms: gamintojai, kaip minėjome, turi ką pasiūlyti net pačiai išrankiausiai murklei. O tas žaislas, kuris „neprilipo“ jūsų katei, gali tapti, pavyzdžiui, puikia dovana kačių prieglaudos gyvūnams.  

Pirkite internetu mūsų parduotuvėje pigiau

Internetinė parduotuvė vetke.lt suteikia galimybę gyvūnų mylėtojams savo augintiniais pasirūpinti greičiau, patogiau ir pigiau. Siūlome įsigyti aukščiausios kokybės gyvūnų (kačių, šunų, graužikų, paukščių) maisto bei kitų priežiūros priemonių. Dalies prekinių ženklų gaminius pirkti rasite tik pas mus: dirbame tam,  jog, rinką papildydami naujais produktais, vieną ar kitą augintinio problemą išspręstumėte efektyviau.

Mūsų taikomos akcijos bei nuolaidos, kurias sekti internetu labai paprasta,  leidžia įsigyti kokybišką prekę pigiau. Džiaugiamės, jog taip prisidedame prie rūpestingos jūsų autinio priežiūros.

 Užsakytai produkcijai taikomas pristatymas tiesiai į namus, kuris, prekių krepšeliui viršijus 49 Eur, nieko nekainuoja (įprasta kaina – 3,90 Eur).