Konservai katėms

Konservai katėms

Dažno kačių augintojo pirkinių krepšelyje kartu su sausu maistu bei kitomis naminiams gyvūnams skirtomis priežiūros priemonės atsiduria ir konservai katėms. Kačių konservai, kaip ir sausas maistas, turi būti perkami atidžiai analizuojant produkto sudėtį, o ne griebus gražiausiai atrodančią ar mažiausia kaina viliojančią skardinę. Tik kokybiški, individualius augintinio poreikius atitinkantys kačių konservai – pasirinkimas, kuriam pritaria ir veterinarijos specialistai.

Rodyti:
Rūšiuoti pagal:

Internetinė parduotuvė vetke.lt bendradarbiauja su gamintojais, kurių prioritetas kalbant apie produktus naminiams gyvūnėliams – orientacija į kokybę. Didžiosios dalies mūsų turimos produkcijos nerasite pirkti kitose prekybos vietose: džiaugiamės galėdami rinką papildyti naujais gaminiais, prisidedančiais prie gyvūnų gyvenimo kokybės bei ilgaamžiškumo užtikrinimo.

Galimybė pirkti internetu bei pristatymas tiesiai į namus mūsų produkciją padaro prieinama kiekvienam, besirūpinančiam savo augintinio gerove. O nuolat taikomos nuolaidos bei skelbiamos patrauklios akcijos leidžia tai padaryti ir gerokai pigiau!

Ar konservai sveika?

Dažnas kačių augintojas, žiūrėdamas, kaip jo numylėta murklė noriai skanaują šlapią maistą, visgi susimąsto, ar konservai katėms – augintiniui sveikas produktas? Veterinarijos specialistai, pabrėždami šio gyvūnų maisto tipo privalumus, nuramina: taip, tai – sveikas ir, renkantis kokybiškus gaminius, naudingas produktas. Viena pagrindinių to priežasčių – faktas, jog konservuose yra didelis vandens kiekis, būtinas katės organizmui (kaip žinia, ne visos katės yra linkusios sausą maistą papildomai užsigerti vandeniu) bei padedantis išvengti tokių rimtų sveikatos problemų kaip inkstų ar šlapimo sistemos veiklos sutrikimas. Kokybiškuose, aukštos klasės konservuose yra ir didelis mėsos kiekis, papildantis jūsų augintinio organizmą naudingomis medžiagomis.

Tiesa, kačių konservai neturėtų tapti pagrindiniu katės raciono produktu. Šiai būtinas kokybiškas sausas maistas, savo sudėtyje turintis visų organizmui reikalingų produktų. Idealu, jei konservai katėms duodami tik paskanavimui, nebent gyvūno amžius ar sveikatos būklė lemia kitokį maisto poreikį.  

Konservai tinka ne tik vyresnio amžiaus katėms, bet ir mažiems kačiukams

Vyresnio amžiaus katėms, savaime suprantama, reikia išskirtinės priežiūros, o ir šių poreikiai maisto atžvilgiu tampa kitokie. Ūsuotųjų senjorų dantys neretai silpni arba šių mažai belikę, tad sauso maisto kramtymas tampa problematiškas. Vienas iš variantų – sauso maisto mirkymas vandenyje – kai kurioms katėms susižavėjimo nekelia, tad pagrindiniu vyresnio amžiaus kačių maistu tampa konservai.

Šio tipo kačių maistas, kaip viena iš galimų alternatyvų, rekomenduojamas ir mažiems kačiukams, kurių sėkmingam organizmo vystymuisi su pašaru būtina gauti įvairių maistinių medžiagų. O malonus konservų aromatas bei minkšta tekstūra lemia, jog mažasis jūsų draugas noriai sukapos jam pateiktą porciją.  

Kaip išrinkti katei labiausiai tinkamus konservus?

Kone visi gyvūnų maisto gamintojai savo prekių asortimente siūlo ne tik sausą maistą, bet ir konservus. Kaip iš plataus asortimento išsirinkti kokybišką, individualius augintinio poreikius atitinkantį šlapią maistą?

Konservai pagal katės amžių

Gyvūnams, kaip ir žmonės, organizmas su metais diktuoja skirtingus poreikius. Mažiems kačiukams skirtame sausame bei šlapiame maiste turi būti daug baltymų, svarbių augimo procesui, pakankamas kiekis vitaminų C ir E, kurie stiprina imunitetą bei magnio, fosforo, kalcio, geležies, ir cinko – medžiagų, reikalingų kaulų bei dantų formavimuisi.

Suaugusioms bei katėms-senjorėms skirtas maistas savo sudėtimi gerokai skiriasi, taip atliepiant gyvūno organizmo pokyčius. Maistas turi būti lengvai virškinamas, mažiau kaloringas. Natūralu, jog su amžiumi gyvūnas gali susidurti ir su įvairiomis sveikatos problemomis (širdies ir kraujagyslių, šlapimo sistemos, kaulų ligos, virškinimo sutrikimai ir kita), tad, renkantis konservus, gali neužtekti užrašo „suaugusioms katėms“: būtinas maistas, orientuotas į specialiųjų poreikių turinčius gyvūnus.  

Konservų sudėtis

Vištiena, paukštiena, antiena, kalakutiena, jautiena, ėriena,  lašiša, o gal – ryžiai (aišku, šie maišomi su skirtingomis mėsos rūšimis): populiariausios kačių konservų rūšys, kurių plačią įvairovę rasite ir mūsų internetinės parduotuvės asortimente. Renkantis kačių konservus pagal sudėtį, derėtų vadovautis ne tik augintinio skoniu, (o katės, kaip žinia, maistui neretai būna išrankesnės nei šunys), bet ir esamai alergijai vienam ar kitam produktui bei kitiems specialiesiems poreikiams, jei tokių yra.

Analizuodami konservų sudėtį, atkreipkite dėmesį ir į mėsos kiekį. Kuo aukštesnė gaminio klasė, tuo daugiau mėsos, naudingos jūsų augintinio organizmui.  

Konservai sterilizuotoms/kastruotoms katėms

Kaip žinia, sterilizuotoms katėms bei kastruotiems katinams, siekiant palaikyti gerą šių sveikatą bei savijautą, yra būtina išskirtinė mityba. Hormonų pokyčiai lemia, jog po šios procedūros kačių apetitas išauga, tad, norint išvengti gerokai suapvalėjusių formų bei, svarbiausia, sveikatos problemų, duodamas maisto kiekis turi būti ribojamas, o konservai, kaip ir sausas maistas, pasirenkamas itin atidžiai.

Sterilizuotoms katėms/kastruotiems katinams skirtas maistas, reaguojant į šių aktyvumo sumažėjimą, būna mažiau kaloringas bei praturtintas medžiagomis, palaikančiomis optimalų, akmenims formuotis nepalankų pH. Beje, jei jūsų sterilizuotas/kastruotas augintinis yra jaunesnis nei 12 mėnesių amžiaus – ribos, kai teoriškai dar vadinamas kačiuku, rinkitės nebe kačiukams, tačiau sterilizuotoms/kastruotoms katėms skirtus konservus.